Kontaktní čočky a kosmetika

Pokud používáte kontaktní čočky, nezapomeňte, že oči potřebují trošku jinou péči než oči, které kontaktní čočky nenosí. Je třeba dodržovat několik zásad nejen při líčení, ale i při používání jakékoliv jiné kosmetiky.

Například make-up je třeba nanášet až po aplikaci kontaktních čoček, ne před, jak si hodně lidí myslí. Kdyby jste to udělali obráceně, za prvé by jste na sebe neviděli, za druhé by jste si rozmazali oční stíny nebo řasenku a za třetí by se mohly částečky kosmetiky naplavit na povrch kontaktních čoček. Když kontaktní čočku aplikujete, zvýší se množství tekutiny v oku.

Odličování je ale naopak doporučováno provádět až po vyjmutí kontaktních čoček.

Snažte se vybírat výrobky, které jsou hypoalergení, pro lidi s citlivýma očima nebo vyrobené speciálně pro nositele kontaktních čoček. Přinese vám to jistotu, že používáte tu správnou kosmetiku.

Důležité je používat co nejměkčí tužky na oči, neměly by se drobit. V opačném případě vám drobné částečky z tužky budou dráždit oči a navíc se mohou dostat ke kontaktní čočce a poškodit ji. Nepoužívejte voděodolné řasenky ani sypké pudry, lepší jsou kompaktní. Co se týče líčidel obecně, je lepší nepoužívat mastné (voděodolné) výrobky.

Při používání kosmetiky s aerosoly jako jsou například parfémy, deodoranty, laky na vlasy a jiné, je nutno mít oči zavřené a ihned opustit místnost, nebo kontaktní čočky nasadit až po aplikaci těchto výrobků a to v jiné místnosti. Malé částečky těchto látek jsou totiž poměrně dlouho ve vzduchu a mohly by kontaktní čočku poškodit.

Při aplikaci kontaktních čoček je nutno dbát na absolutní čistotu. Ruce se musí pořádně umýt, nebo je možno použít desinfekční gel. Nejlepší je kombinace obojího, umytí rukou zbaví těch větších nečistot a desinfekční gel zničí veškeré bakterie. Tím předejdete jakémukoliv znečištění oka, které často vede k zánětům.

Dobrou věcí je i oční gel, který byl vyvinut pro léčbu i prevenci zánětlivých onemocnění očních víček a souvisejícího syndromu suchého oka. Používáním očního gelu se zlepší funkce mazových žláz a obnoví se lipidová složka slz. Je vhodný pro prevenci očních zánětů, ale i při pocitu suchých oči, očních alergií, unavených očích a opakovaném pálení či svědění. Blefagel je oční gel nemastného složení a proto je určen i nositelům kontaktních čoček.

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost, žž Reklamní se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *