Porodila dítě v sedmdesáti letech

Kde to žijeme? Copak si už člověk neuvědomuje, že jsou nějaké meze, kdy porodit dítě? Článek Indka porodila holčičku ve svých 70 letech ukazuje, že některým lidem vážně chybí racionální přemýšlení.

Sedmdesátiletá Indka si splnila svůj největší sen a po umělém oplodnění porodila dítě. Vše sice proběhlo bez komplikací, ale přemýšleli tito rodiče o tom, jak dítě vychovají?

Je potřeba dítě vychovávat v průměru minimálně dvacet let. Když si uvědomíme, že nyní je matce sedmdesát, znamenalo by to, že by musela žít alespoň do devadesáti, což je podle mého názoru úctyhodný věk. Starý člověk by měl počítat s tím, že už tu věčně nebude, a proto si myslím, že pořídit si dítě v takovémto věku je velmi nezodpovědné.

Dítěti se ani nedostane výchovy srovnatelné s ostatními dětmi, je to jako by ho vychovávala jeho prababička. Je zvyklá na jinou výchovu, takže dítě bude velmi odlišné od ostatních a to mu bude dělat potíže, jeho odlišnost může zapříčinit šikanu.

Žena má určitě radost, že se jí po tak dlouhé době bez dítěte povedlo jedno přivést na svět. Ale taky by si měla uvědomit komplikace, které se vyskytnou. Nevadí jí, že dítě může být nakonec šikanováno spolužáky, může se z něj stát sirotek a bude se muset zbytečně brzo vyrovnat se smrtí svých rodičů?

Ano, taková situace může nastat i u třicetiletých rodičů, ale pravděpodobnost je mnohem menší.

Příspěvek byl publikován v rubrice svět kolem. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *