To-do list trochu jinak

Už je to pár týdnů, co jsem psala o analýze času. Zjistila jsem, kam se můj čas ztrácí, ale co s tím? Jsem člověk, který je schopný všechno do puntíku naplánovat, ale už nejsem schopná se plánu přesně držet. A tak jsem se vrátila zpátky ke klasickému a jednoduchému to-do-listu, jen jsem ho trochu rozšířila o hodnocení.

Protože u počítače trávím nejvíce času, tak mám svůj to-do-list zobrazený v postraní liště. Tam píšu každou blbost, kterou potřebuju udělat a když ji splním, jednoduše ji odkliknu.

Hodnocení je trochu zvlášť. Napsala jsem si seznam věcí, které bych pravidelně jednou týdně měla udělat. Pokud věc splním, zapíšu si za to bod, pokud něco nesplní, odečtu tři. Suma mi pak udá hodnocení celého týdne a já se můžu podívat, jak se mi dařilo. Je to ale hodnocení jen aktivit, které mám v plánu každý týden opakovat, jako například napsat článek, napsat písemku z marketingu.

Nakonec samozřejmě můžu z výsledných hodnot sestavit graf, který ukáže více názorně, jak se mi dařilo plnit úkoly opakující se každý týden.

Tato metoda lze samozřejmě modifikovat i pro využití hodnocení všech úkolů. Pak doporučuji ráno napsat seznam všeho, co chceme udělat, splněné ohodnotit jedničkou, nesplněné 0. Sumu je ale dobré vydělit počtem úkolů, aby se daly srovnávat jednotlivé dny. Vyjde nám pak číslo mezi 0 (nic nesplněno) a 1 (všechno splněno) a pokud toto číslo vynásobíme *100, vyjde nám procentuální úspěšnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Život. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *