Existuje Bůh?

Nejsem křesťan, žid či muslim, ani jinou víru nevyznávám. Přesto se ptám, existuje nějaká vyšší síla? Něco, čemu se dá říkat Bůh?

Já říkám ano, existuje.

Vraťme se k jedné relativně pravděpodobné teorii o vzniku Vesmíru. Velký třesk, vzpomínáte? Souhra mnoha velkých náhod a díky tomu vznikl náš svět a dotvořil se do podoby, kterou známe dnes. Všechno to byly jen náhody, jiný poměr látek na začátku a nic by nebylo. Co když tomu pomohla vyšší síla? Co když u vzniku všeho byl někdo, kdo říkal tak a tak to bude? Třeba Bible ani nelže! Možná je celý Velký třesk jen další blud. Dříve lidé věřili, že svět vytvořil Bůh. Dnes někteří věří, že to byl Velký třesk.

Zkusme obojí sloučit do jedné teorie. Na začátku byl Bůh, na začátku bylo velké množství energie soustředěné v jednom bodě. Bůh byl ten bod, ta energie. Poté se vše z bodu začalo rozpínat. Bůh se rozpínal. A z něj všechno vzniklo. Takže my všichni, všechno kolem nás, to je Bůh?

Těžko se takové teorii uvěří, ale řekněte sami, logika v tom je.

Podívejme se na to ale z jiné strany. Proč lidé věří v boha? Nemluvím o tom křesťanském, mluvím obecně, o všech bozích, ve které lidé na celém světě věří. Obracejí se na ně pro pomoc, děkují jim za život, prosí je o maličkosti. Říkáte, že jsou blázni, protože žádný bůh neexistuje? Ale on existuje, člověk, který věří, si Boha sám utvoří.

Vážně nechápu lidi, kteří můžou říci, že bůh je kretén a všichni věřící také. Nedokáží tolerovat lidi, kteří jinak smýšlejí. Ale nemyslete si, že jsem vysazená proti nevěřícím, to rozhodně nejsem. Nenávidím i lidi věřící, kteří nedokážou tolerovat člověka, který je jiného vyznání.

Když se nad tím zamyslíme, tak dojdeme k závěru, že bůh je jen jeden. Lidé mu ale dávají různé podoby, někdy z něj dokonce dělají mnoho různých bohů. Ale pořád je to jeden a ten samý, je jedno, jestli se k němu modlí křesťan nebo muslim. Ale tohle někteří lidé nechápou. Jsou zaslepení svojí (ne)vírou a vše ostatní je pro ně špatné. Proč?

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Existuje Bůh?

  1. Monika napsal:

    já rozhodně souhlasím s celým obsahem. taky nejsem křesťanka či cokoliv jiného, ale v Boha věřím, jako ve vyšší sílu a pro mě je jen jeden….ostatní škatulkování (křesťané, židé, muslimové, katolíci atd.) mi příjde zbytečné, protože se nerespektují a myslí si, že každý má toho pravého Boha….je to blbost a vznikají války a ty by přece neměl chtít žádný Bůh…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *