Tlustá prasata a žrádlo

Když jsem se jednou za mé rané puberty dívala na Dinotopii, utkvěla mi v hlavě jedna věta. Nevím, jestli jí reprodukuji správně, ale zněla asi takto:Jez, abys žil. Nežij abys jedl.

Nechci mluvit o filmové pohádce, ale spíše se zaměřit na tuto větu. Jak jste na tom vy? Jíte, aby jste žili? Nebo snad patříte mezi ty, co žijí jen proto, aby jedli? Podle mého názoru je mnohem větší pravděpodobnost, že spadáte do toho druhého okruhu lidí. Jen málokdo dnes jí ve zdravé míře, v dnešní společnosti to snad ani nejde. Jídlo je na každém rohu.

Podle mého názoru většina lidí existuje jenom proto, aby se mohla přežírat. Jídlem slaví úspěch, jídlo na počest narozenin, jídlo na zkrácení dlouhé chvíle, jídlo k filmu, jídlo jako zábava, jídlo, jídlo, jídlo…

Když se rozhlédnu kolem sebe, tak devadesát procent lidí trpí nadváhou. Někteří jen mírnou, snesitelnou, ale jiným nelze říci jinak, než tlusté prase. Proč je největší zábavou celého lidstva jídlo? Vždyť je to nemoc! Touha mít co nejvíce, sníst co nejvíce, s nikým se nepodělit. To je ta nemoc!

Jídlo je vlastně jedna z nejhorších závislostí. Člověk jíst musí, jídlo je jako droga. Ale je potřeba vědět, kdy se jí proto, abychom zdravě přežili a kdy už jen žereme, abychom se nenudili. Proč to lidi dělají? Proč si nenajdou jinou zábavu? Já vám to povím. Jsou líní. Lidstvo je jedna velká halda líných tlustých prasat.

Měli bychom se nad sebou zamyslet. Vždyť je to vážně nechutné, koukat na ty špeky všude okolo. Někteří už dokonce ani neseženou oblečení a musí se oblékat do pytlů! A co hůř, někteří se pak snaží narvat do oblečení a ty špeky jim všude vylézají, copak nejsou ani trošku soudní? Já být na jejich místě, tak se zahrabu.

Ale ne, oni se nezahrabou. Radši se jdou znovu nažrat, často do nějakého fastfoodu, za chvíli mají zase hlad a tak se zase přežerou. Mají náhodou depku z toho, že jsou tlustí? Dostanou se z toho jen jedním způsobem – zase se přežerou. Je to začarovaný kruh, … Jak z něj ven? Nežrat, ale jíst!

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře: Tlustá prasata a žrádlo

  1. Máš pravdu napsal:

    Správně si mě jako většinu ostatních, devadesát procent jak říkáš, odhadla – žiju, abych se nažral jako prase. Vobčas se přežeru ale depku z toho nemám. tu mám když narazím na tak inteligentní stvoření jako jsi ty a aktivuje se můj kompex méněcenosti. Kdybysem taky tak byl schopnej o všem chitře uvažovat jako ty, taki bysem si založil blog. takhle sem si založil jenom blok a teď když ho potřebuju abysem si tam napsal seznam na nákup tak ho nemůžu najít. Tak já si to sepíšu sem, jo? Pět kilo prorostlýho bůčku, hranolky, tatarka, dort, kolaloka, klobásy prasečí, brambůrky s paprykovou příchutí /kilo/, zmrzlina /2 kyla/, sufflé alá bažant, ovar, jaternice, posvícenský koláče, řemdich, gumoví medvítci, druhej dort, kilo psího sádla, konina, loveckej salám, bažant alá sufflé, jelito, pomazánka, mňamburger, třetí dort, sulc, marmeláda, špagety, zvěřina, uzenej nosorožec, tak a mám večer co k telce. A díky za radu.

  2. Jojo napsal:

    Jo holka, dočkej času po porodu :wink:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *