Jeden či více blogů?

Řekla bych, že valná většina má jeden blog či blogísek, kterému věnuje veškerou energii. Občas se tomu člověku daří, jindy ne. Pak je tu menší skupinka, která vlastní větší množství blogů a blogísků, které se snaží více či méně úspěšně aktualizovat.

Nechápejte větší množství jako desítky blogísků, někdy stačí i dva. Já osobně momentálně aktualizuji 6 blogů, a zvládám to tak, jak si představuji. Každý je na něco zaměřený, přijde mi blbost psát na tina.henschova.cz články o knihách či vyprávění o mém všedním dni či nedejbože si tu vylívat duši. Ne, na tyto účely slouží jiné mnou vedené blogy či blogísky a já bych vám ráda všechny představila.

Jako první bych zmínila nejnovější blog Hnědooká.cz. Začínala jsem tam na nule a zkoumala jak zvedá návštěvnost jaká reklama.

Většinu energie vkládám právě do Tiny blogu. Snažím se zde psát články, o kterých si myslím, že by mohly zaujmout náhodné kolemjdoucí i pravidelné čtenáře. Většinou to jsou postřehy, kde se snažím aplikovat co nejméně z mého osobního, reálného života. Přece jenom mi občas unikne i něco takového, ale rozdíl mezi Tiny blogemblogískemje značný.

Ano, zmiňuji Tiny blogísek. Jede na blogovacím serveru píše.cz, který mě uchvátil již při prvním pohledu. Časem jsem přišla na několik nedostatků z pohledu člověka znalejšího CSS a HTML, ale i přes to je to téměř dokonalý blogovací systém. Ale teď již k samotnému blogísku. V archivu naleznete články, které by se spíše hodily na Tiny blog, ale to je ještě z dob, kdy neexistoval. Momentálně se zde můžete dočíst co jsem dnes dělala a o mých dojmech z okolního dění. Vše ale s mírnou cenzurou. :) Blog aktualizuji jen velmi zřídka, protože ztrácím potřebu vyprávět o mých zážitcích světu.

Třetí na řadě je relativně nový Čtenářský deník. Ještě není úplně jasné, co se stránkami bude, zatím je to pouze můj čtenářský deník, kde se vyjadřuji o knížkách, které jsem přečetla, reprodukuji obsah, krátce popíšu dojmy. Řekla bych, že zůstane bez stálých čtenářů, ale těch několik lidí za den, co stránky navštíví díky vyhledávačům, je pro začátek celkem úspěch. :)

Dalším je Geo.Tintina.cz. Tam píši pro velmi úzkou komunitu lidí, protože se ve většině článků jedná o geocaching. A turistiku/cyklistiku s ním spojenou.

Mluvila jsem o čtyřech blozích, na tři již odkazuji. Zbývá ten jeden. To je ten, o kterém ví jen velmi malá hrstka lidí, je to blogísek, kde se nemusím bát napsat naplno moje pocity či názory. Blogísek, kde cenzura neexistuje. Snad chápete, že nemůžu odkazovat na něco takového, takže jen povím, že jede na sblogu. A to hned z několika důvodů – ztratí se v množství blogísků na serveru sblog.cz, úplně jednoduchá administrace, pomocí CSS člověk schová vše, co nechce, na blogu není žádná zbytečná reklama, …
Zápisky si ukládám k sobě do počítače a blog aktualizuji jen o víkend, protože je na sblogu nesmyslná Kinderschutz
Jen tak pro představu ukazuji screen.

Snad je i jasné, že pořadí blogů je zvoleno podle návštěvnosti…

Příspěvek byl publikován v rubrice Blogování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *