Smysl života

Přemýšleli jste někdy nad smyslem svého života? Já celkem často, ale pořád mi není jasné, pro co vlastně žiju. Vím, pro co bych chtěla žít, ale bohužel mě společnost nutí dělat věci, které mi brání věnovat se tomu, pro co chci žít.

Lidé chodí do školy, někteří to vzdají hned po základce, jiní jdou na střední, někteří dokonce na vysokou. Honí se za vyšším vzděláním, aby mohli dostat dobře placenou práci. Pokud se člověk snaží o co nejlepší vzdělání, mládí si vůbec neužije, ani se nenaděje a už musí chodit do práce a přibude plno jiných starostí než jen naučit se na písemku či zkoušku. Často ani není čas a chuť myslet na smysl života.

Co je smyslem mého života? Nevím, je životní cíl a smysl života to samé? Není. Můj životní cíl je momentálně udělat maturu s nějakým rozumným průměrem, ačkoliv je mi jasné, že průměru, který bych měla v Čechách, se to ani z daleka podobat nebude. Taky bych se chtěla dostat na vysokou, jenže jedna škola bere podle průměru a druhá bere málo lidí. A právě tohle mi bere veškerou energii vymýšlet nějaký vyšší cíl, myslet na to, co bude po škole. Je zbytečné něco vymýšlet, když se budu muset hodně modlit, abych se vůbec na vysokou dostala.

Plno starostí s blízkou budoucností že nemá cenu přemýšlet nad tím, co by mohlo být za deset let. Za deset let? Já si snad ani nedokážu deset let představit…
Co je smyslem života? Honit se za různými cíli, po dosažení vymyslet další? A co když jednou dosáhnu i toho posledního cíle a pak už nic nebudu chtít? Budu jen přežívat? Nebude to nuda?

*Co je vaším smyslem života? Co je vaším cílem?*

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *