Harry Potter a Kámen mudrců

Kdo by neznal chlapce s kulatými brýlemi a jizvou na čele? Jako malý čelil samotnému lordu Voldemortovi, zlému černokněžníkovi. Ten mu zabil rodiče a Harry si prožil velmi nepěkné dětství u své tety a strýce. U těch snad nejhorších mudlů. Harry je šikanován jak svou tetou a strýcem, tak bratrancem Dudleym.

Jednoho dne mu ale přijde dopis. Kdo by mu tak mohl psát? Nikoho nezná, ani ve škole se s ním nikdo nebaví, protože se bojí Dudleyho. Harry si ani dopis nestihne otevřít a hned mu ho jeho strýc vezme. Když vidí, odkud dopis přišel, velmi ho to znepokojí a tetu také.

Dopisy chodí dál, a když už se strýcovi vymyká kontrola nad nimi, odcestují pryč. Jenže do hotelu přijde také stovka dopisů a tak strýc jezdí sem a tam a zbytek rodiny ani nedutá. Nakonec zastaví u obřího jezera s ostrůvkem uprostřed. Tam stojí chatrč, ve které mají strávit noc.

Je půlnoc. Harry má narozeniny. Najednou někdo buší na dveře. Hagrid, klíčník z Bradavic přišel Harrymu předat dopis. Harry je totiž kouzelník, má to v sobě po rodičích. V dopise je oznámení o přijetí do Školy čar a kouzel v Bradavicích. Harry si nejdříve myslí, že je to omyl, ale pak pochopí.

Pomalu se seznamuje s kouzelnickým světem a nachází si přátelé. Spolu s Ronem a Hermionou se snaží přijít na záhadu, co se skrývá ve škole. Je tam Kámen mudrců a jeden z profesorů ho chce ukrást. To se mu ale nepodaří, Harry mu v tom zabrání a nakonec se znovu setká tváří v tvář samotnému lordu Voldemortovi.

Příspěvek byl publikován v rubrice ... Joanne Kathleen Rowling se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *