Má cesta blogováním plná nástrah

Tak jsem si řekla, že se ten měsíc taky budu snažit psát něco inteligentního. Ráda bych vám povyprávěla, jak jsem se vlastně já dostala k blogování a při té příležitosti ukázala, proč nesouhlasím s názorem „blogískař nikdy nebude bloger“.

Vše začalo, když přišla na intr Linda, to bylo v osmé třídě (jaro 2005). Měla blogísek na adrese tuším blog.lide.cz/rocknrollqeen. A tak jsem se dozvěděla o blozích, teda vlastně o blogíscích. Hned jsem si založila svůj vlastní, adresa byla blog.lide.cz/kikos125. První článek jsem ale napsala až na podzim, a bylo to něco na způsob „Ahóóój, založila jsem si blogísek a teď sedim na infošce s mojí bejvalou třídou, tak se mějte“. Na blog jsem napsala jen jednou za čas, a většinou jsem si ani neuvědomovala, že nějaký mám.

6. 11. 2006 si se mnou Linda k blogu sedla. Tenkrát uměla solidně kurvit CSSka, tenkrát říkala, že umí udělat dizajn. A tak jsme změnili pozadí a barvy písma. Přesné datum vím díky počítadlu, ten den jsme ho založili a od té doby jede. I když už pár stránek vystřídalo. Poté jsem se začala řídit tím, co jsem okolo viděla – tenkrát frčelo mít na blogísku co nejvíce obrázků bot, hlavně conversky. Taky jsem tam dávala haldy videí. Do konce roku jsem měla jednou maximum 36 lidi za den, tenkrát mi to přišlo strašně moc. Tolik lidí tam určitě bylo díky bleskovkám a mým odkazům na jiných blogíscích. Btw. to už se změnila adresa na kikos125.sblog.cz. Znáte? Někdo určitě.. :)

Přišel rok 2007. Návštěvnost pomalu stoupala, já dělala bleskovky, přidávala videa. Řekla bych, že tak od srpna jsem přidávala hodně článků za den. Fonty, vtipy(jeden vtip=jeden článek), obrázky.. Měla jsem ten blogísek pořádně promakanej, samé rozcestníky.. Někdy v listopadu jsem se seznámila v websurfem a s jeho pomocí jsem se dostala jednou na 491 lidí za den. V prosinci jsem měla adventní kalendář skládající se z bleskovek.. :)

A nyní se přehoupneme do roku 2008. Hned v lednu přišel zvrat. Nějak jsem si uvědomila, že ten můj blogísek asi nebude to pravé ořechové.. Za to musím ještě jednou říci díky Lukhinovi, i když to nebyl záměr.. Taky musím zmínit Dashe, to bylo potvrzení faktu, že existují jiné typy blogů než blogísky, a to mnohem lepší. Tyhle dva blogy byly první dva, které mi ukázali, co blogování vlastně je.

16.1.2008 přišel ten zmiňovaný zvrat. Zde je i maximum přístupů za den – 939. To už asi nikdy mít nebudu.. :) Zapříčinil to mimo jiné i websurf, ale ten v tomto případě pomohl velmi málo. Napsala jsem článek, který ještě existuje, ale bohužel už bez komentářů, důvod se dozvíte za chvilku. Článek je to tento: 11244 příspěvků?

Jak se dočtete v článku, začalo velké mazání. A to ne celý blog, ale postupně po kategoriích. Teď jsem na ně nedávno někde narazila.. Měla jsem je v *.txt, asi jsem je chtěla nově roztřídit? Je to podle sblogové abecedy.

3:15 zemřeš, about me, Andělé a démoni, ankety, audio, barvy, Bitefight, bitefight-členi, bitefight-pořadí, bitefight-soutěže, blbosti, bleskovky, botky, carrie, citaty, designy, digitální pevnost, Dolores Claibornová, Dračí oči, drogy, Emo, eragon, , Felix, Fonts, friends, garfield, Geraldova hra, gothic, green day, Happy tree friends, harry potter, Holčička, která měla ráda Toma Gordona, hry pro volný čas, icq skins, kamila, klipky, kursory, Limp Bizkit, linda, Linkin Park, moje ikonky, moje praxe ve školce, moje výtvory, my dreams, navštěvnost, nevim kam s tim, nikola, nikoly grafika, november2nd, obrázky školka, od dětí, od nikoly, ode mě, ohňostroje, Optické klamy, ostatní na blog, ostatní přátelé, pán prstenů, Pavučina lží, piráti z karibiku, pirna, posuvníky, pozadi, pro nikolu, Prokletí Salemu, proti nudě, přechody, rozcestniky, shrek, simpsonovi, Skrýš klanu, spongebob, spřátelené blogy, texty, the dresden dolls, the sims 2, tom felton, Tomáš, troja, underworld, užitečné, vtipky, vyhrala jsem, zajímavé obrázky, _napiš mi mail_, šifra mistra leonarda, nezařazeno

Nejvíce práce bylo s kategorií nezařazeno. Tuším 2000 článků a každý se musel zvlášť mazat. Nechtěla jsem smazat celý blog, chtěla jsem zachovat komentáře, o které jsem nakonec stejně přišla..

Poté jsem si řekla, že se pustím do vlastních stránek, a to na tinky.nazory.cz. Byla jsem tu asi tři měsíce, ale nakonec to vzdala. Psala jsem celou stránku vždy zdrojovým kódem. Vypadalo to hodně podobně jako tyto stránky: http://deutschland.wz.cz/, jen samozřejmě jiná hlavička, jiná patička. A jiný obsah.. :) Myslím si, že můžu říct, že v této době vznikly první články, které se dají číst.

Pak jsem se v červnu zase vrátila na kikos125.sblog.cz. Tam jsem byla až donedávna, psala méně či více čtení hodné články, většinou o mně. 5. října jsem si dala rušit profil na lidé.cz a nějak si nepřečetla, že se smaže i blog. No a on se zrušil. Ráno 6.října jsem vstala a hned mě čekal šok. Vůbec jsem nevěděla, co dělat, ale musela jsem do školy. Nakonec se mi povedlo poměrně dost článků zachránit pomocí google archivu. Měla jsem taky problém, že jsem se díky Kinderschutz nedostala na sblog.cz, takže jsem řekla kamarádovi heslo a on tam za mě dával články.

Když už jsem nebyla vázaná na svůj starý dobrý blog, kam jsem se ráda vracela, tak jsem se začala poohlížet po jiném místě, kde můžu šířit své myšlenky. Oko padlo na píše.cz, byl to mimo jiné jeden z mála serverů, na které mě to pustilo. Musím říct, že si mě tento blogovací systém ihned získal. S sblogem se to vůbec nedá srovnávat, už večer 6.10. jsem musela přiznat, že jsem moc ráda, že jsem se sblogu zbavila, byl to pro mě velký krok vpřed. Navíc mě taky někdo začal číst, nebo jsem viděla, že mě čte na počtu přečtení, to mě taky trochu nakoplo a myšlenku, že bych s blogováním úplně sekla jsem rychle zahnala.

Nyní jsem na píše.cz 55 dní, ale pomalu to tam končím. Teď budu měsíc žít natintina.pise.cztady a obsah tohoto blogu pak pravděpodobně přesunu na svou doménu. Taky proto, abych se dozvěděla, jestli zvládnu zálohovat databázi a následně jí dát jinam nebo ne.

Závěrem mám dotaz na ty, co se prokousali až na konec. Myslíte si, že je nemožné napravit blogískaře?

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *