Vinobraní Litoměřice: Ostrovní festival 2009

O programu na víkend bylo rozhodnuto už loni, možná dokonce předloni. Litoměřické vinobraní je akce, kterou jsem si nemohla nechat ujít. Letos ale probíhalo trochu jinak, Hlavní scéna byla přesunuta z Tyršova náměstí na Střelecký ostrov. Tato změna byla mnou uvítána, ale určitě se najde i mnoho nespokojených lidí.

Tím, že se hudební program odehrával na ostrově, bylo z náměstí odlákáno plno lidí, ale kdo chtěl spatřit náměstí plné stánků a osoby oblečené v rádoby středověkém oblečení, na náměstí si došel. Výhodou byl fakt, že letos člověk nemusel platit vstupné, pokud se chtěl jen projít po náměstí a koupit nějaký burčák.

Ale teď již k programu na Střeleckém ostrově. Program, který jsem já nechtěla propásnout, začínal až v půl deváté večer a my do Litoměřic přijeli už ve tři odpoledne, protože doma bylo docela rušno. Když jsme procházeli okolo hlavní stage, která stála pod mostem, musela jsem uznat, že nápad přesunout hudební program na ostrov byl skvělý. O tom mě přesvědčili i další stage, jak Swis shop Hip Hop stage v altánu tak Tipsport stage v letním kině. Odpoledne nás ale ani na jednom z pódií nic nezaujalo a tak jsme se odebrali k Labi, kde jsme pozorovali kachny a kačery.

Z toho nás ale vyrušila celkem ucházející hudba linoucí se z letního kina. Právě tam hráli Stan the Man Bohemian Blues Band. Volba byla jistá, přesunuli jsme se na lavičky v letním kině, a poslouchali poklidnou a pěknou hudbu. Když skončili, šli jsme sehnat nějaký burčák, jsme přece na vinobraní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *