Čaroděj a skákající hrnec

První pohádka ze sbírky Bajky Barda Beedleho, kterou napsala paní Rowlingová, vypráví o jednom kouzelníkovi, který odmítal splnit otcovu poslední vůli.

Jeho otec byl laskavý čaroděj a pomáhal všem mudlům, kteří za ním přišli s jakýmkoliv problémem, který dokázal vyřešit. Ze starého kotlíku vytahoval různé lektvary, kouzla a protijedy.

Byl ale už starý a když umíral, chtěl, aby jeho syn pokračoval v jeho díle. Ten si ale myslel, že mudlové jsou něco podřadného, a proto odmítl pomáhat jim.

Otec mu nechal starou malou bačkoru a v ní byl kousek pergamenu s psaním. Doufám, že jí nebudeš potřebovat, stálo tam.

Netrvalo dlouho a přišla čerodějka, že vnučce vyrazila úplná záplava bradavic. Syn jí ale ihned s křikem vyhodil.

Tu se z kuchyně ozvalo hlasité řinčení a rámusení – kotlíku narostla noha, naskákali mu bradavice a skákal. Byl to příšerný kravál, který kouzelníka pronásledoval na každém kroku – kotlík se od něj nehnul.

Zanedlouho začal hýkat, sténat, a naplnil se slanou vodou.

Kouzelník se nemohl ani vyspat a nakonec se stal zázrak. Přes noc se všichni uzdravili a kotlík dostal na nohu bačkoru, kterou čaroděj dostal od svého otce. Od té doby lidem pomáhal, jak jen mohl.

Příspěvek byl publikován v rubrice ... Joanne Kathleen Rowling se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *