My děti ze stanice ZOO

Náhodou se mi dostala do ruky tato knížka. Věděla jsem přibližně, o co jde, ale ještě jsem to nečetla. Dlouho jsem už neměla žádnou knížku a tak jsem si řekla, proč to nezkusit.

Knížka začíná velmi pěkně. Kdybych neviděla obálku knihy a nevěděla, o co v ní jde, myslela bych si, že to bude poklidná četba, ale i u většiny kingovo knížek je klidný začátek. Celou knihou nás provází Christiana, která vyrůstá s rodiči na vesnici, ale když jí je 12, odstěhují se i s její mladší sestrou, za vidinou většího výdělku.

Nakonec skončí v malém bytě, otec začne řádit kvůli každé blbosti. Na sídlišti si děti ani nemůžou hrát, všude jsou cedule se zákazy. Vždy, když si najdou nové místo na hraní, obeženou ho plotem, nebo zabetonují. Christianu neberou ani ve škole. Nakonec si získá respekt třídy tím, že vyrušuje o hodiny. Dokonce se její nejlepší kamarádkou stane Kessi, ta, která je ze třídy ta nej. Společně začínají navštěvovat evangelický Domu středu, kde nejdříve vyskoušejí hašiš, později polykají kdejaké prášky. Christiana je v jednom kuse sjetá a zhoršuje se ve škole. Začnou chodit do nejmodernější diskotéky v evropě, do Soundu. Tam pomalu celá parta propadne heroinu, který ji celou zničí. Knížka pokrauje dál, ale přece vám nebudu vyprávět vše, jen si to pěkně přečtěte.. ;)

Kniha byla napsána podle výpovědí Christiany F., občas narazíme na výpověď někoho jiného, jako například její matky, nebo odborníků na drogově závislé. Christiana několikrát odvykala, což je popisováno i v knize, a po vydání knihy dostala peníze, které zase utratila za heroin. Dnes má dítě(otec je o deset let mladší než ona a opustil jí) a bere náhražku za heroin, nikdy neodvykla úplně.

kniha je typickým příkladem toho, jak to dopadá, když dítě ve velkoměstě nezvládá malé problémy a ještě k tomu nemá co dělat…

Příspěvek byl publikován v rubrice ... Christiana F.. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *