Narozeninový

Vždycky jsem chtěla být starší, teda vždycky jsem chtěla, aby mi bylo sedmnáct. Ten rok, kdy mi bylo přesně tolik, kolik jsem chtěla, je dávno za mnou. Dneska slavím dvacítku.

Mám za sebou vlastně čtvrtinu života, a co jsem za tu dlouhou dobu dokázala? Nic moc. Vlastně jsem nedokázala nic. Ale plno jsem se toho naučila! Naučila jsem se chodit a tak jsem musela chodit do školy. Čtyři a půl roku mi všichni dávali jen jedničky, pak jsem dostala napomenutí třídního učitele (ale já za nic nemohla!) a od té doby se mi už dvojky a trojky nevyhnuly.

Ale dostala jsem se na gymnázium, a dokonce jsem byla na listině přijatých na prvním místě! Dokonce jsem byla chytřejší než ten Zuckerstein! Jenže český gympl, to prý bylo málo. A tak mě rodiče přihlásili na gymnázium v Německu. A k mé velké radosti jsem se tam nedostala.

Ale neuběhl ani půlrok, a volali mi, že by mě přeci jen vzali. Od přijímaček jsem trochu přehodnotila pohled na věc a nakonec jsem teda 6 let strávila na vysněné škole mojí maminky. Nebylo to špatné, něco málo německy mě tam taky naučili. A maturita o rok dřív se taky hodí.

Jenže co dál? Zůstat v Německu? Nebo se vrátit do Čech? Tak tyhle otázky se jednodušeji zodpovídaly, když jsme se našli s přítelem. Pak to bylo jednoznačně Česko. Konkrétně Praha. Vždycky jsem chtěla studovat biologii a chemii, chtěla jsem studovat genetiku. Bavila mě matika, a jako jedna z mála jsem chápala fyziku, ale fyzika je hloupá. Fyzika jen popisuje to, co je evidentní. Minimálně na střední.

Teď jsem studentem Mezinárodního obchodu a vůbec nevím, kde jsem se tam vzala. Když tak koukám na můj život ve zkratce, je to vlastně 20 let učení se.

Co bude dalších 20 let? A těch dalších? A těch dalších? Mít vystudováno deset škol není nic záviděníhodného. A nic složitého. Já k tomu ale mám celkem dobře nakročeno.

Nevím, ale můj životní cíl je mít koalu. :) Takže musím hodně vydělávat, abych jí mohla postavit pavilon a dvakrát týdně kupovat čerstvý eukalyptus. Nebo se za ní aspoň jet podívat do Austrálie.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Život se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *