Kouzelná krabička elektronicky

Téměř před rokem jsem psala o své kouzelné krabičce. Jen ve zkratce, o co jde. Občas člověk neví o čem psát, nebo naopak ví, o čem, ale neví jak. Pak mu může pomoci právě tato kouzelná krabička. Vytáhle z ní lísteček se slovem, které ho postrčí tím správným směrem, dodá mu trochu inspirace.

Můj problém je, že se v poslední době doma vyskytuji snad jen večer a ráno. Večer se najím a jdu spát. Ráno vstanu a jedu do školy. A tak krabička leží zaprášená na poličce a nemá žádné využití.

Občas si na ni vzpomenu, ale většinou jsem ve škole, takže o 60 km jinde než krabička. Ráda bych jí otevřela, vytáhla slovo a psala. Jednou mě napadlo, že přeci již někdo musel vyrobit elektronickou kouzelnou krabičku. Bohužel, našla jsem jen generátor náhodných (neexistujících) slov. Něco, co vytváří nová slova, takže vhodné pouze pokud zakládáme nový projekt a nevíme, jak se bude jmenovat.

Hledala jsem, ale nenašla, co potřebuji. A tak mě jednou napadlo, proč takovou krabičku nevyrobit sama? Připravila jsem si kostru v HTML a CSS a vzhledem k tomu, že tam moje programátorské znalosti končí, tak jsem to poslala Tomášovi Dundáčkovi, který sice nejdříve nechápal, k čemu taková věc může sloužit, ale mojí myšlenku realizoval. Za což mu moc děkuji. :)

A tak vznikl Generátor náhodných slov. Je to jednoduchá krabička, do které každý může připsat slovo a každý si může nechat vygenerovat libovolný počet slov, ze kterých může být sestaven příběh.

Momentálně se v databázi nachází asi 40 slov, které byly důsledkem mé víkendové deprese, tak prosím náhodné kolemjdoucí, aby doplnili také nějaká pozitivní slovíčka. :) Pokud kouzelná krabička pomůže i jiným než mně, velice mě to potěší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a vše kolem. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Kouzelná krabička elektronicky

  1. Alex napsal:

    Môže byť tak tiež vhodné pri písaní dadaistických básní.. :)

  2. Alex napsal:

    Snažil som sa doplniť slovesa ( české ) ale zatiaľ mi ešte ani jedno nevygenerovalo hmmm ….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *