Co dokáže kniha?

Zapřemýšleli jste někdy nad tím, jak mocné a kouzelné knihy jsou? Jak čtenáře dokážou upoutat a provázet ho celým dnem? Jak čtenáři poskytnou zábavu, ale i dávku pocitů a empatie?

kniha čtenáři dává mnohem víc, než jak se na první pohled zdá. Začíná to už u prvního setkání. Šustění stránek a vůně nové knihy přímo vyzívá k přečtení.

Knížka je vlastně médium, díky kterému se přenášejí myšlenky mezi spisovatelem a čtenářem. Díky knize si čtenář vybaví autorovy představy a po svém si je interpretuje. Obraz ale nikdy nebude stejný, protože ani ten nejlepší spisovatel nedokáže popsat úplně všechny detaily svých myšlenek a představ. A i kdyby to někdo dokázal, tak stejně nepopíše úplně všechno, protože by čtenáře pouze unudil.

knihy pomáhají k rozvíjení slovní zásoby, to ví snad každý. Ale ne všichni si uvědomují, že rozvíjí i samotného člověka, obohacují ho o vědomosti a zlepšují jeho schopnost vyjadřování. kniha člověka učí novým věcem, protože při čtení prožíváme příběhy jiných lidí. Dá nám zkušenosti, pomůže nám lépe poznávat lidi v našem okolí.

Kniha popíše charaktery lidí a právě díky tomu dokážeme pak sami odhadnout své známé a přátele. Každý spisovatel na to jde jinak a proto je dobré je střídat. Když zajdete do knihkupectví, zjistíte, že je mnohem více spisovatelů než jen ten váš oblíbený.

Navíc je knížka skvělým přítelem, který nikdy nezklame. Přítelem, který vás o mnoho obohatí, ale o nic neobere. Přítelem, který vás nutí používat mozek, fantazii a představivost. Cvičí vaši empatii, protože při čtení knihy je téměř nutností vžít se do situace vystupujících postav a snažit se pochopit jejich jednání.

A právě proto jsou jedním z největších pokladů lidstva právě knihy. Tvoří charakter člověka, podporuje jeho přirozenou inteligenci a nenechá lidský mozek zakrnět. U většiny lidí poznáte hned po krátkém rozhovoru, jestli někdy něco četli. A ještě více je to vidět v psaném projevu, člověk, který nikdy nic nečetl, pořádně ani neví, jak své myšlenky přenést na papír.

Nebojte se knih, nic vám neudělají, jen obohatí váš život.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hudba, film, literatura se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Co dokáže kniha?

  1. Vendy napsal:

    Každá kniha je samostatný svět. Nebo samostatný vesmír? Tisíce fantazií. Možnost cestování během okamžiku. Obrazy, jaké nikdo nenamaluje, protože jsou v našich očích. Příběhy, tisíce příběhů. Napětí, smutek, legrace, smích. Krása. Pocity.
    Knihy jsou úžasné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *