10 článků, které nesnáším

Někteří píší o tom, jak naložit se situací, kdy člověk neví o čem psát. Doporučení několika témat, některé možná dobré, další pouze zoufalosti. Ale napsal už někdo o článcích, které nenávidí, které vážně nerad čte, i když je to na jeho nejoblíbenějším blogu? Abych pravdu řekla, ničeho takového jsem si nevšimla.

Za těch pár pátků, co uběhlo od prvního momentu, kdy jsem spatřila první blog, né blogísek, jsem vypozorovala několik článků, které mě téměř dohánějí k šílenství, pokud se jich v mé RSS čtečce sejde mnoho. Vezmeme si to pěkně popořadě, od začátku roku.

1) PFka

Přijde Nový rok a všichni přejí, aby byl úspěšný. To je asi ta největší mánie, prvního otevřu RSS čtečku a vybafne na mě milion PFek. Je pěkné, že chcete popřát úspěšný rok, ale nepřijde vám zbytečné tím zaplácávat článek? Nepřijde vám blbost přát vše nej všem kolemjdoucím, široké veřejnosti? Stejně si to nikdo nevezme k srdci, jen koukne a jde dál. Nebylo by lepší energii vynaložit na to, že popřejete svým blízkým?

Nejde jen o PFka, ale Vánoce, Velikonoce, … Pořád samá neupřímná přání. Na co? Aby byl článek? Nepřipadá vám to trošku blogískařské?!

2) Statistiky

Stále se víceméně nacházíme na začátku roku. Nevím proč, ale většina té menšiny, která žádná PFka nedělala se nám pochlubila se svými statistikami. Nejčtenější články, kolik přišlo návštěvníků, … I když to můžou být zajímavá data, mě prostě takové články vadí.

Blogísky často slaví stý, dvoustý, … příspěvek či tisíce návštěv, je to skoro to samé.

3) 3 dny jsem nic nenapsal, teď to napravím

Další skupinou jsou články, které se vyskytují během celého roku. Občas člověk nemá čas a nic nenapíše. Pak nemá nápad a tak napíše o tom, že nic nepíše, protože není čas či nálada. K čemu to je? Podle mého názoru k ničemu. Když nemůžu, nepíšu. Když nechci, nepíšu. Pokud se něco děje, dám vědět nějakou krátkou zprávou, ale určitě tomu přece nevěnuji článek!

Mohla bych psát o deseti typech článků o každém zvlášť, ale obávám se, že bych článek ztratil smysl, pokud vůbec nějaký měl. Skončím v zmutovaných odvětvích blogování, o kterém vůbec nemá cenu mluvit. Takže dalších sedm:

4) Vtip

5) Obrázek

6) Video

7) Citát

8) Avatárky

9) Bleskovka

10) Odměny za bleskovku

Ano, ten konec jsem vzala celkem rychle, ale má vůbec cenu to rozebírat? Změním tím něco? Pochybuji, protože mě žádný blogískař nečte. Nebo ano? Nechť zvedne ruku!

Příspěvek byl publikován v rubrice Blogování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *