Tlusté prase a zima

Upozornění: Tento článek je šrot. Nedává smysl a odklání se od původního témata.

Přečtení Patrikova článku Rozumní lidé cvičí, primitivové zvrací do záchoda mě dovedlo k úvaze, do jaké skupiny Patrikem vyjmenovaných lidí patřím. Podle mého názoru to nejde rozdělit přesně tak, jak Patrik říká – na tlustá prasata a lidi, kteří něco dělají.

Troufám si tvrdit, že patřím mezi skupinu lidí, kteří si budou vydělávat hlavou, což ve většině případů znamená celý den sedět. Už mám na to pěkný trénink, ve škole jsem od úsvitu do setmění. Ano, je to tak, když jdu ráno do školy, tak je tma a jdu ze školy a je zase tma. Přijdu a žádnou fyzickou námahu nevykonávám, takže jsem podle Patrikovy teorie tlusté prase. Podle mého skromného názoru nejsem, ale přitom se zrovna nepřetrhnu.

Ze školy jsem vyflusaná, ale přesto plna energie, vždy bych něco dělala. Ale v zimě to nejde, nenávidím zimu. Kdyby bylo teplo, nasedla bych na kolo. Ale v zimě to je o ničem. Zima je krásná, ale nemám jí ráda, protože mě strašně omezuje.

Patrik radí „každodenní hodinu na rotopedu“. Jenže co to je? Nevím jak Vy, ale já rotoped nesnáším, copak je normální stát na místě v místnosti plné příšerných posilovacích strojů a šlapat jak blbeček? Vždyť to ztrácí ten původní smysl, projet se po krásné krajině, nebo po pěkné cyklostezce podél Labe do Drážďan. Jak může někoho bavit šlapat na rotopedu? Rovinka, která se ani nehýbe, co to je? Nebudu dělat věci, které dělat nemusím a nebaví mě.

Možná hledáte nějaký smysl tohoto článku, musím říci, že asi hledáte marně. Je to můj výkřik ze zoufalosti, můj stesk po pěkném počasí, moje touha po jaře. Zima je nudná. A pak přijde Patrik Vogl a radí, že mám jít šlapat na rotoped, protože jsem tlusté prase.

Přijde jaro, bude krásně, mě bude krásně. Přijde léto, bude ještě krásněji, já se budu mít báječně. Pak se dostaví podzim, a já spolu s přírodou začnu pomalu usínat. A najednou je zase zima. Ta hnusná a nudná zima. Začne jaro, a já budu maturovat. Ještěže se nematuruje v zimě, to bych neprošla.

Příspěvek byl publikován v rubrice Společnost. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *