Harry Potter a Princ dvojí krve

Celé kouzelnické společenství už ví, že je lord Voldemort zpátky. Vědí, že Harry není žádný lhář a začnou ho obdivovat. On je totiž ten vyvolený.

Příběh začíná rozhovorem mezi britským premiérem a bývalým ministrem kouzel Popletalem. Ten premiéra obeznámí se vším, co se v kouzelnickém společenství stalo, záhadné katastrofy, za to všechno může lord Voldemort. Také mu oznámí, že nový ministr kouzel je Brousek.

Draco dostal za úkol zabít Brumbála, ale jeho matce je jasné, že to sám nezvládne. Proto donutí Snapa, aby se jí zavázal neporušitelným slibem, že Dracovi pomůže a kdyby se zdálo, že nemůže uspět, tak úkol splní za něj.

V Brardavicích je potřeba nového učitele a po troše přemlouvání toto místo přijme Horacio Křiklan. Vyučoval v Bradavicích lektvary a vedl Křikův klub, kde se scházeli všichni studenti, kteří měli podle jeho názoru talent. Ani letos tomu není jinak a Harry je samozřejmě také pozván.

Lidé mizejí, nevysvětlitelných nehod stále přibývá. Harry má podezření, že se Draco stal smrtijedem. I v Bradavicích se stávají nehody. Náhrdelník, který vážně zraní Katie, máslový ležák, který měl Křiklan v kabinetu. Obojí smrtelně nebezpečné a obojí určené Brumbálovi. Harry je přesvědčen, že za tím stojí Draco, ale nikdo ho nebere vážně.

Brumbál Harryho seznamuje s Voldemortovou minulostí. Dozvídá se, že Voldemort rozpoltil svou duši na sedm částí a vytvořil šest viteálů, díky kterým nemůže zemřít. Jeden viteál Harry už zničil, byl to deník, který otevřel tajemnou komnatu. Druhý viteál byl prsten, rodinné dědictví, který Brumbál objevil a zničil. Dalším viteálem je Nagini, Voldemortův had a Brumbál se domnívá, že ví ještě o jednom.

Jednoho dne se vydají za dalším viteálem. Tentokrát Brumbál vezme Harryho s sebou. Když se k viteálu dostanou, zjistí, že je tam místo pravého medailonku falešný se vzkazem. Někdo už Voldemortovo tajemství objevil a viteál odnesl. Skoro zázrakem se dostanou zpátky do Bradavic, kde se nad hradem vznáší znamení zla.

Na astronomické věži se setká Brumbál s Dracem. Draco by Brumbála nakonec nezabil, ale na místo vtrhnou další smrtijedi a vrahem se nakonec stane Snape. Splnil slib, který dal Narcisse.

Smrt Brumbála je obrovská tragédie. Byl pro kouzelnický svět symbolem toho, že ještě vše není ztraceno. Že je v Bradavicích bezpečno. Většina lidí teď považuje výhru Pána zla za definitivní.

Příspěvek byl publikován v rubrice ... Joanne Kathleen Rowling se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *