Čarodějův synovec

Digory je chlapec z vesnice, který se musí přestěhovat ke strýci do Londýna. Jeho otec je ve válce a matka vážně nemocná. Chlapec se setká s dívkou ze sousedního domu, která se jmenuje Polly. A to je začátek prvního setkání našeho světa s Narnií. Příběh o zrodu této zajímavé země.

Polly a Digory si hrají na půdě, kde se dá objevit plno zajímavých věcí. Vede tam úzká chodbička, která spojuje všechny půdy a jednoho dne se rozhodnou, že se vydají do domu, kde už léta nikdo nebydlel. Ale bohužel otevřou nesprávné dveře a octnou se přímo u Digoryho šíleného strýce.

Je to svým způsobem čaroděj. Vyrobil prstýnky, které je pošlou do jiného světa. Jeden vnutí Polly, a když zmizí, tak donutí i Digoryho, aby ji šel zachránit.

Děti se octnou v lese, který leží mezi světy. Je tam plno jezírek a každé jezírko vede do jiného světa. Děti jedno zkusí a octnou se ve světě, kde je jen velký palác, ale nikdo živý. Najdou místnost, kde sedí králové a královny, ale hluboce spí. Digory avšak zazvoní za zvonek a probudí se zlá čarodějnice. Chce ovládnout jejich svět. Ačkoliv děti nechtějí, nakonec ji dopraví do svého světa a tam napáchá plno škod. Snaží se ji vrátit tam, kam patří a nakonec se spolu s ní octnou ve světě, kde nic není.

Svět totiž právě vzniká. Vzniká díky lvu Alasanovi. Je to svět, kde zvířata mluví. Jenže hned při vzniku tohoto světa do něj vstoupilo Zlo v podobě čarodějnice.

Digory získá pro Narnii vzácný plod a jako odměnu dostane jablko, které uzdraví jeho matku. A tak se obě děti mohou vrátit domů.

Ohryzek jablka zakope na zahradě, z něj vyroste strom, a když je strom starý, vznikne z něj skříň.

Příspěvek byl publikován v rubrice ... Clive Staples Lewis se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *