Stmívání

Sedmnáctiletá Bella Swanová se ze slunného Phoenixu přestěhuje na to snad nejdeštivější místo ve státech. Dělá to proto, aby byla její matka šťastná a mohla se svým přítelem cestovat, ale Bella rozhodně není šťastná z toho, že bude muset bydlet se svým otcem a ještě k tomu na tak deštivém místě.

Oproti Phoenixu je Forks díra světa a Bella je na nové škole pro všechny atrakce. Vezmou ji mezi sebe a snad každý kluk jí chce. Ale Bella o ně nemá zájem. Zalíbil se jí Edward, chlapec z rodiny, kterou její spolužáci nemají rádi. Pět teenagerů, kteří sedí pokaždé spolu. Nikdy nejí. Ostatní se jich možná trochu bojí.

Bella sedí na biologii vedle Edwarda, a ten se chová jako by ji z duše nenáviděl. Druhý den, když jde Bella do školy, se Edward neobjeví. Další taky ne.

Nakonec se Edward ale ukáže a je jako vyměněný. Vůči Belle je možná až moc přátelský. Povídají si spolu celou hodinu a pak ji na parkovišti poprvé vysvobodí. Řítí se na ní auto, on ji v poslední chvíli odstrčí a navíc svou rukou odstrčí auto.

Na Edwardovi je něco divného. Bella je do něj zamilovaná, ale Edward se jí trochu straní. Neustále opakuje, že by neměli být přáteli. Edward nikdy nejí, má ledovou kůži, je silný, rychlý, … A navíc nekonečně krásný. Sedělo by to na superhrdinu, ale tím on není. Je to upír. Bella na to nakonec přijde a vše vyústí v jejich úzké přátelství.

Zamilují se do sebe a Edward ji dokonce představí své rodině. Jsou to uznávaný doktor Carlile a jeho žena Esme, půvabná Alice a její přítel Jasper a nádherná Rosalie se svým přítelem Emettem. Všichni ji přijmou do rodiny, až na Rosalie. Pro tu se to zdá příliš nebezoečné.

Tito upíři jsou „vegetariáni“, to znamená, že nepijou lidskou zvěř, ale loví zvířata. Jasper je u nich nejnovější a má s tím trochu problém.

Jednou vezme Edward Bellu na místo, kde hrají baseball. Během hry se k místu přiblíží tři jiní upíři. Jakmile přijdou na to, že je s nimi člověk, vznikne mezi nimi nepřátelskost. Cizí upíři jsou tři a jeden z nich je stopař. Chce Bellu a tak se ji rodina Cullenových musí pokusit odvést do bezpečí. Ale stopař ji najde a kousne ji. Na víc nedojde, Cullenovi jsou tam zase včas, Edward vysaje jed z rány, stopař je zabit a Bella dopravena do nemocnice. Upadla ze schodů a proletěla oknem, to je vysvětlení jejich všech zranění.

Příspěvek byl publikován v rubrice ... Stephenie Meyer se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *