Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Kniha zachycuje příběh devítileté Trishy, která se spolu se svou rozvedenou matkou a se svým nesmířeným bratrem vydá na výlet do lesa. Matka se zase hádá s Petem, který chce bydlet s tátou a neustále to své matce připomíná. Trisha jde až kus za nimi, protože ji již nebaví vše poslouchat a sleze z cesty, aby se vyčůrala.

Pak dostane geniální nápad a to ten, že si trasu trochu zkrátí. Cesta jde do tvaru V, takže když půjde rovně, nemůže se ztratit. Ale toto rozhodnutí se jí vymstí. Samozřejmě, že se v lese ztratí.

V batůžku má jen láhev vody, dvě oplatky, brambůrky, vařené vajíčko, láhev limonády, sendvič, pláštěnku, Gameboy a walkman s rádiem. To vše jí chvíli napomáhá, aby přežila, ale nakonec se musí spolehnout sama na sebe. Jídlo sní, i když si ho šetří a pití taky dojde. Pláštěnka se roztrhá, když se kutálí po kamenech ze skály a tento pád nepřežije ani Gameboy. Walkmanu se vybijí baterky. A tak je Trisha odkázána sama na sebe.

Neustále jí obtěžují komáři, ze stresu, lesní vody a nedostačující potravy ji trápí její zažívání a nakonec se dostaví i halucinace. Přežije díky jedlému kapradí, červeným bobulím a bukvicím. V lese za ní někdo chodí, sleduje jí a vyčkává, až se jí bude moci zmoctnit.

Po několika nekonečných dnech Trisha přeci jen objeví zbytky civilizace a ty ji dovedou k lidem. Už je na asfaltce, ale vyskočí na ní medvěd. Ona po něm hodí walkmanem, jako když se při baseballu zavírá hra. Je objevena lovcem, který vystřelí po medvědovi a medvěd uteče.

V nemocnici se probudí a čeká tam celá rodina. Táta, máma a brácha. Trisha přežila a možná díky její lásce k nejoblíbenějšímu hráči Red Sox, Tomovi Gordonovi, od kterého má dokonce i podepsanou kšiltovku.

Příspěvek byl publikován v rubrice ... Stephen King. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *