Tělo

Vern uslyší svého staršího bratra, jak si povídá se svým kumpánem o jejich nálezu. Našli mrtvého chlapce. Nakonec si slíbí, že to nikomu neřeknou.

Vern utíká za svými kamarády a všechno jim poví. Potom všichni čtyři vyrazí mrtvého chlapce hledat. Je to asi šestnáct mil daleko, pokud půjdou po kolejích a tak doma řeknou, že budou stanovat.

Členy výpravy jsou Vern, Teddy, Chris a Gordie. Vern je hloupý a ustrašený chlapec, Teddy je oproti němu odvážný, ale také hloupý, což nakonec zapříčiní jeho šílenost. Chris není z dobré rodiny, všichni si o něm myslí, že to nikam nedotáhne, ale ve skutečnosti je velmi chytrý a je obdařen velkou dávkou empatie. Dokáže člověka uklidnit. Gordie je chytrý, z dobré rodiny, ale zahynul mu při autohavárii bratr a tak se o něj rodiče nezajímají. Píše povídky, které se chlapcům líbí.

Při cestě za mrtvým hochem zažijí mnoho dobrodružství, zuřivým oříškem počínaje, přes dlouhý železniční most, na kterém jsou Gordie s Vernem málem přejeti, před rybník plný pijavic (jedna se zakousla Gordiemu do varlete) až po samotné nalezení těla.

Na samotném závěru jejich pouti ovšem dojde k průseru. Velcí kluci, kteří se o tělu dozvěděli, ho chtěli pro sebe. Chtěli být v rádiu a v novinách, jako nálezce ztraceného chlapce.Chris ale vytáhne pistoli a druhá parta radši uteče. Ale nakonec jsou všichni čtyři zmláceni, Chris s Gordiem více.

Příběh je vyprávěn Gordiem, který je teď jediný z čtyřčlenné party naživu, ačkoliv mu je něco přes třicet. Kniha není úplně typickou kingovinou, ale o to lépe se čte. Novela byla úspěšně zfilmována pod názvem Stůj při mně (Stand by me).

Příspěvek byl publikován v rubrice ... Stephen King se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *