Knihovnice.cz

Literární server Knihovnice.cz obsahuje recenze knih, elektronický magazín (eZin), popis několika nakladatelství, antikvariát a plno jiných zajímavých věcí.

Na první pohled stránky sice působí trochu nepřehledně, ale pokud se zaměříte na levý sloupek, rychle se zorientujete. V seznamu knih, řazených podle abecedy, si rozkliknete tu, která vás zajímá, a následně se dozvíte podrobnosti o knize, děj a popřípadě i odkazy na recenze knihy. Je možno řadit seznam podle autorů anebo použít vyhledávání, které naleznete nahoře vpravo.

Na stránkách naleznete i životopisy autorů, které jsou řazeny abecedně nebo recenze knih řazené podle autora recenze.

Nechybí ani ukázky z knih, které jsou často nezbytné – pokud se chce člověk dozvědět, jak se kniha čte, nemusí souhlasit s nikým jiným, kdo knihu již četl. Ale pokud si přečte ukázku, dokáže si udělat vlastní obrázek.

Nesmím opomenout ani diskusi, díky níž je na serveru vytvořena určitá komunita diskutujících lidí. Diskuse jsou jak ke knihám, tak k recenzím, článkům či autorům. Antikvariát je ve formě diskuse, kde jsou knihy jak nabízeny, tak sháněny.

Nechybí ani již zmiňovaný elektronický magazín „Klíček ke knihám“, což je měsíčník vydávaný v PDF formátu. Na stránkách je možno časopis stáhnout nebo si jej nechat zasílat na svůj email. V magazínu se dočteme o knižních novinkách, můžeme si přečíst i recenze, zprávy, články nebo rozhovory s osobnostmi z literárního světa.

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *