Dovolená v Chorvatsku

Chystáte se na dovolenou k moři a ještě nevíte kam? Pokud si potrpíte na čisté moře a cenově dostupnější dovolenou, vydejte se do chorvatska.

To, že si chorvatsko oblíbilo mnoho Čechů, není bezdůvodné. Snad největší předností je již zmiňované čisté moře, tedy alespoň z mého pohledu. Nemám ráda písečné pláže, nejenže není moře průzračné jako u oblázkové, ale když přijdete domů, máte písek všude.

Další výhodou je řeč, kterou se v Chorvatsku mluví. Většinou si vystačíte s češtinou a trochou inteligence. Chorvatština je totiž stejně jako čeština slovanský jazyk a s Chorvatem se dá domluvit i když každý mluví svou mateřskou řečí. Jazyky sice nejsou identické, ale pro člověka, který česky mluví od narození, není problém chorvatštině rozumět. Nehledě na to, že se často setkáte s českými nápisy, není nic neobvyklého dostat jídelní lístek v češtině.

Do chorvatska můžete letět, jet autobusem, ale není ani problém jet vlastním autem. Jet na dovolenou s vlastním autem přináší sice několik starostí, ale výhody je přebijí. Můžete se po okolí pohybovat bez omezení, pokud naleznete pěknou a klidnou pláž kousek dál od ubytování, vlastní auto je obrovskou výhodou.

Ptáte se, proč o dovolené u moře píšu, když léto už pomalu končí? Není nic ideálnějšího než vydat se do chorvatska v září. Největší pařáky jsou už pryč, doma již panují podzimní teploty. Důvod, proč se vydat na jih za teplem, na jih k moři. Teploty jsou příznivé, lidí méně, protože školní rok už pomalu začal.

Co se týče ubytování tak ve většině případů vás někde určitě ubytují, ale je jistější si ubytování domluvit předem. K tomu jsou dobré stránky o ubytování v chorvatsku. ubytování je třízeno podle lokace, stačí kliknout na region, kam se chcete vydat. Poté se otevře seznam s možnostmi ubytování včetně uvedené ceny, vzdálenosti od moře a kapacity osob. Po rozkliknutí se zobrazí podrobnější informace včetně fotek a kontaktní formulář majiteli.

K vybrání toho správného ubytování vám pomůže plno informací včetně seznamu příslušenství.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *