Crazy

kniha Crazy je autobiografický román Benjamina Leberta, který ve mně zanechal smíšené pocity. Na první pohled by se mohlo zdát, že to není moc povedené dílo, ale já v tom vidím dokonale popsaný život na internátě, možná i trochu hlubší myšlenku – ptaní se po smyslu života.

„Ahoj lidi, jmenuju se Benjamin Lebert, je mi šestnáct a jsem mrzák. To jen abyste to věděli. Myslím, že je to v oboustranným zájmu.“

Tak takhle se Benjamin představuje na každé nové škole. Nikde moc dlouho nevydrží, má problémy, které jsou nepřímo zaviněny jeho částečným ochrnutím levé poloviny těla. Na začátku knihy se představuje již na páté škole, tentokrát internátní. Je to jedna z posledních šancí projít.

Na internátě se rychle seznámí s ostatními chlapci, spolu s nimi podniká noční výlety do holčičího patra, kde i hned při první návštěvě přijde o panictví.

Jednoho dne chlapce napadne, že by nemuselo být špatné utéci z internátu a nakonec tento čin provedou. Po cestě potkají starého muže, který s nimi jede do Mnichova, tam je vezme do bordelu a druhý den vrátí na internát.

Na konci roku Benjamin odchází, protože zase nezvládl matiku. A k tomu ještě pár dalších předmětů. Půjde na speciální školu, kde je jen omezená výuka matematiky.

Dílo mě vůbec neoslnilo kvalitou vyprávění jako spíše myšlenkou. Ptaní se po smyslu života, otázky, zda existuje Bůh, dospívání, … U mnoha scén jsem se musela pousmát, protože kniha není nic jiného než realita.

Příspěvek byl publikován v rubrice ... Benjamin Lebert se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *