Bajky Barda Beedleho

V sedmém díle Harryho Pottera se J. K. Rowlingová zmiňuje o knize s názvem Bajky Barda Beedleho. Brumbál odkázal jedno vydání psané v runách Hermioně Grancerové a nyní nám Rowlingová přináší knihu, ve které nalezneme 5 kouzelnických bajek, které Hermiona přepsala do našeho jazyka a k tomu připojuje i komentáře, které se po Brumbálově smrti nalezly v jeho pracovně.

Ale přece jenom nejsou v knize napsány všechny Brumbálovy myšlenky. On sám o pravdě říkal, že je to něco krásného a strašného, a proto je nutné s ní zacházet s krajní obezřetností.

Bajky Barda Beedleho jsou už po staletí oblíbeným čtením malých kouzelníků. Hlavně před spaním. V mudlovských pohádkách jsou kouzla proto, aby si s nimi někdo pomohl. Ale v kouzelnických pohádkách jsou spíše na obtíž. pohádky sdělují fakt, že kouzla dokážou mnohé napravit, ale stejně toho stihnou i zkazit.

Bard Beedle žil v patnáctém století a narodil se v Yorkshiru. Nosil neobyčejně hustý a dlouhý plnovous, více o něm nevíme, snad jen to, že na svou dobu choval podezřele velkou náklonnost k mudlům.

Překlad má na svědomí Pavel Medek, takže žádná velká změna, jsme na něj zvyklí.

Dětské pohádky, velká písmena, velké mezery mezi řádky, to už je něco nového. kniha je to téměř bezhodnotná, ale přesto má své kouzlo. pohádky Čaroděj a skákající hrnecFontána příznivé sudby,Mágovo chlupaté srdceKrálice Alice a chechtavý pařez a Příběh tří bratří, který milovníci Harryho Pottera již zajisté znají, přečtete doslova jedním dechem.

Příspěvek byl publikován v rubrice ... Joanne Kathleen Rowling se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *