Google Chrome

Zatvrzele jsem tvrdila, že Mozilla Firefox je nejlepší prohlížeč pod sluncem. Teď jsem ale zjistila, že to není pravda. Cesta k poznání byla celkem zajímavá. Po reinstalaci systémů jsem byla nucena chvilku používat IE a musím konstatovat, že zas tak strašné, jak jsem si myslela to není. Ale bohužel se mi povedlo nějakým způsobem cosi zaheslovat a jakmile chci otevřít jakoukoliv stránku, chce to po mně heslo. Takže jsem nainstalovala MF. Zapnu a hned mi zahlásí, že došlo k problému a aplikaci je třeba zavřít. Na příčinu jsem nepřišla, ani reinstalace nepomohla. A tak jsem dospěla k názoru, že je třeba nový prohlížeč. Operu jsem zavrhla hned kvůli přeplácanosti a z nejznámějších prohlížečů tu zbyl Google Chrome, se kterým jsem neměla žádné zkušenosti.

Ano, mohla jsem pátrat po příčině nefunkčnosti FF, nebo odstranit nastavení v IE, ale nechtělo se mi.

První věc, která se mi líbila je instalace – jednoduchá a rychlá. Hned po instalaci jsem byla oslněna vzhledem, myslím si, že je vážně povedený. Rozvržení všech ikon a nabídek je vyřešené tak, že je zmaximalizován prostor na prohlíženou stránku. Stavový řádek se objeví pouze za situace, kdy je potřeba(načítání stránky či najetí na odkaz), ikony nabídek jsou vedle řádku na adresu a horní linka s názvem aplikace chybí.

Další plus je to, co najdeme v nově otevřené kartě((panel či záložka)). Šest nejnavštěvovanějších stránek, poslední zavřené karty, poslední přidané záložky a vyhledávání v historii. Tohle vše pohromadě je přesně to, co mi v ostatních prohlížečích chybí.

Při psaní do adresové řádky se zobrazí jak návrhy na adresy, tak vyhledávání pomocí zvoleného vyhledávače či vyhledávání v historii. Samozřejmostí je i jednoduché přidání stránky do záložek, kdy stačí kliknout na hvězdičku vedle adresové řádky.

Omylem jsem přišla na to, že pokud potáhnu s nějakou kartou do prostoru, tak se otevře v novém okně, což je taky celkem užitečná funkce. Také jsem se divila, proč vypadá pravý dolní roh formulářového pole tak, jak vypadá a pak jsem zjistila, že se dá zvětšit či zmenšit! Pokud někde píšete komentář a je delší než formulářové pole, tak si ho můžete jednoduše roztáhnout a vidět celý komentář najednou.

V neposlední řadě je třeba taky zmínit zobrazení zdrojového kódu. Obrovské plus je, že zobrazuje čísla řádků, barevné rozlišení kódu je také samozřejmé.

Pak tu jsou drobnosti, které se člověku líbí, ale zas tak důležité nejsou. Například povedené animace při minimalizování, otevření nové karty, zavření karty nebo zvýraznění hlavní adresy webu. Ta je psána černou a zbytek adresy tmavou šedou.

Prohlížeč můžete stáhnout zde

Příspěvek byl publikován v rubrice Software se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *