Bez internetu…

… bych byla úplně ztracená. Ráno vstanu, a první co udělám je, že zapnu počítač a zkontroluju emaily. Co kdyby náhodou někdo něco potřeboval? Co když mám novou objednávku? To je moje první myšlenka dne. Nepřemýšlím nad tím, co budu snídat, ani nad tím, co si obléknu na sebe. Internet má před vším přednost.

Přes den trávím převážnou část dne v dosahu internetu. Pořád jsem připojená, na internetu pracuji, na internetu se bavím, na internetu se nudím, na internetu trávím čas.

Je to špatně, že jsem tolik času online? Je špatně, že i když jdu ven na sluníčko, tak vybírám místo podle toho, kam dosáhne internet?

Na jednu stranu ne, protože je to vlastně moje práce. Internet mi vydělává peníze. Internet je můj velký kamarád, odpoví mi na všechny otázky a řekne mi snad všechno, co nevím a chci vědět. Kdo je můj zaměstnavatel? Vlastně internet, kdyby ho nebylo, nemám žádnou práci a žádné peníze. Nebo makám za 50 korun na hodinu v Bille za kasou.

Mám radost, když internet po delší době vidím. On mi totiž řekne, co všechno je nového. Řekne mi, že když pošlu náušnice na tuhle adresu, tak si vydělám peníze. Řekne mi, že když na tuhle adresu přijdu doučovat, tak si vydělám peníze. Řekne mi, že když těmhle udělám webovou prezentaci, vydělám si peníze. Řekne mi, kdo kde zase umřel. Řekne mi, že dolar pořád klesá. Řekne mi, že mi přišly peníze, řekne mi, řekne mi, řekne mi, …

Internet je prostě nepostradatelný. Dneska je to pro mě nutnost, kdyby najednou nebyl, tak netuším, co bych dělala.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a vše kolem se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Bez internetu…

  1. Petr Loukota napsal:

    „To je moje první myšlenka dne. Nepřemýšlím nad tím, co budu snídat…“ Ano, taky jsem takhle zvláštně nemocný. :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *