Magický prazdroj

Magický prazdroj je v pořadí pátou knihou série Úžasná Zeměplocha a já bych jí zařadila k těm slabším. Četla jsem jí snad měsíc, protože mě nebavila, nedokázala jsem u ní udržet pozornost. Děj je takový nijaký a chybí mu spád. Pokud bych knihu srovnávala s Mortem, musela bych prohlásit, že je to odpad.

Na Zeměploše je tradicí, že se osmý syn vždy stane mágem. Mág nikdy nemá děti, ale co se stane, když se najde někdo, kdo se vzepře tradicím? Pak se mu narodí synové, kteří mají stejnou magickou sílu jako otec. Ale co se stane, když se osmému synovi narodí osmý syn? Pak přišel na svět supermág.

Otec tohoto supermága se před Smrtí ukryje do hole, kterou věnoval synovi. Smrť na něj nemůže, aniž by nezabil dítě a tak nic neudělá. Dítě roste a poslouchá, co mu hůl nařídí. Přijde na Neviditelnou univerzitu a chce se stát arcikancléřem. Ovládá magii, o které se ani tomu největšímu mágovi nezdálo. Svět se řítí do Jakokalypsy. Supermág chce ovládnout svět.

Ale nakonec se vše díky mnoha náhodám vrátí do normálu. O čem by bylo dalších 40 knih, kdyby byla Zeměplocha zničená hned v pátém díle?

Příspěvek byl publikován v rubrice ... Terry Pratchett se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *