CITO TEREZIN #1

V sobotu 19.9.2009 jsem se spolu s Michalem a mnoha dalšími kačery zúčastnila CITA, které se konalo v Terezíně. Pro některé to bylo stejně jako pro mě první CITO, jiní už měli zkušenosti.

Nejdříve ale o tom, co to CITO vlastně je. Event snad všichni znají, je to sraz kačerů, který je často spojen s nějakou událostí či akcí. CITO je vlastně takový event, jehož náplní je uklidit nějaký kousek přírody.

Už příjezd na místo mi přišel něčím zvláštní, nevšední, možná až trochu magický. Parkovalo se v malé pevnosti, bylo potřeba přejet most přes příkop a projet bránou. Za normálních okolností se tohle člověku nepoštěstí.

Po příjezdu jsme vyšli ven před bránu a čekali. Poté se ujal slova Matouš, který nás uvítal a poté udal směr, kterým se máme vydat. Úkolem bylo vyčistit příkop od náletu a bordelu, osvobodit ho od všech nežádoucích keřů či stromů, … Když jsme tam přišli, nedokázala jsem si představit, jak to všechno zvládneme a ani jsem nevěděla, jak začít. Naštěstí bylo vše skvěle naplánované a to od časového plánu až po výbornou kávu.

Dostali jsme CWGčka, žlutou taštičku s informacemi o Terezíně a zapsali se do logbooku. Poté hurá na zápas s křovím a jinými překážkami! :)

Když jsme odcházeli, byla vidět rapidní změna, ale určitě by neuškodilo se příkopu ještě nějakou chvíli věnovat, zkrásnili jsme jen malou část.

Za odměnu byla domluvena prohlídka Malé pevnosti a i když jsem tam již několikrát byla, musím říci, že jsem se moc těšila. A taky nebyla zklamána! Řekla bych, že jsme měli snad nejlepšího průvodce, kterého jsem na tomto místě zažila a to jsem jednou byla prováděna německy mluvícím. :)

To celé mě a Michala tak vyčerpalo, že jsme oželili posezení v motorestu, už nebyli síly a tak jsem nás dovezla domů. Po odpočinku jsme den zakončili několika keškama v okolí a rozhodně jsme nebyli jediní. Největší radost jsem měla z toho, že jsem jakožto čerstvý držitel řidičského průkazu dokázala všude zaparkovat a odevšad vyjet. Ono to na těch keších taky není vždy jen med. :)

Závěrem bych ještě poděkovala všem organizátorům za dokonale připravené CITO, mysleli snad na každý detail. A dík patří samozřejmě také všem zúčastněným, protože bez nich by to nešlo… :)

Fotky Terezín 19.9.2009
Příspěvek byl publikován v rubrice ... z terénu se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *